Jak se bydlí v Řečkovicích

Řečkovice a Mokrá Hora patří mezi moje nejoblíbenější lokality. Jako realitní makléřka jsem zde našla bydlení nebo pomohla prodat nemovitost již spoustě klientů. Přečtěte si o Řečkovicích víc, určitě si je také zamilujete!

Brno-Řečkovice a Mokrá Hora

Počet obyvatel: 14 208 (údaj z roku 2019)
Rozloha: 7,57 km2
Nadmořská výška: 226 – 398 m n. m.

Historie Řečkovic a Mokré Hory

Řečkovice mají velmi bohatou historii, první písemná zmínka o Řečkovicích je z roku 1277. Přesto, že byly Řečkovice v období Husitských válek v roce 1422 vypáleny husity, zachovala se původní tvrz a navrátil se do nich život. Původní tvrz stávala na místě dnešního Řečkovického zámku. V průběhu 17. a 18. století prošly Řečkovice výrazným hospodářským rozvojem. V roce 1826 se Řečkovice stávají majetkem brněnského měšťana Josefa Schindlera, který je koupil. V roce 1919 se Řečkovice připojily k městu Brnu a v roce 1990 se rozšířily ještě o přilehlou Mokrou Horu. Vznikla tak samotná městská část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora.

Současnost obce Brno-Řečkovice a Mokrá Hora

Řečkovice a Mokrá Hora
Řečkovice a Mokrá Hora

Jak už bylo řečeno Brno-Řečkovice a Mokrá Hora je od 24. listopadu 1990 městská část města Brna. Rozkládá se na severu statutárního města Brna a místní zástavbu tvoří jak panelové domy, tak rodinné a bytové domy. Řečkovice a Mokrá Hora jsou z velké části obklopeny krásnou přírodou vhodnou k procházkám a sportu.
Městská část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora má veškerou městskou infrastrukturu a občanskou vybavenost. Najdete zde restaurace, kavárny, obchodní pasáže, cukrárny, kadeřnictví, lékaře, sportoviště, prostě vše na co byste mohli potřebovat. Řečkovice jsou ideální místo k bydlení hlavně pro rodiny s dětmi, protože se zde nachází spousta mateřských školek a základních škol. Je zde také Gymnázium a Vyšší odborná škola a Střední odborná škola informačních a knihovnických služeb.
O kulturu v Řečkovicích a Mokré Hoře také není nouze. Městská část zde pořádá často různé výstavy a koncerty. Jednou z větších akcí jsou například každoroční Vavřinecké hody.

Doprava do Řečkovic

Tramvaj

Kromě toho, že se do Řečkovic a Mokré Hory snadno dopravíte autem, můžete využít také městskou hromadnou dopravu. Protože jsou Řečkovice a Mokrá Hora městskou částí Brna, je zde MHD zajištěna Dopravním podnikem města Brna. K dopravě tedy můžete využít tramvaj číslo 1 nebo autobusy č. 41, 42, 65, 70, 71, 90 a 91. Nejrychleji se z centra dopravíte tramvají, cesta zabere cca 20 minut. V Řečkovicích je k dispozici také železniční zastávka Brno-Řečkovice, protože leží na významné železniční trati (Praha – Havlíčkův Brod – Brno – Kúty)

Tipy na výlety Brno-Řečkovice a Mokrá Hora

Přemýšlíte kam vyrazit o víkendu do okolí Řečkovic a Mokré Hory? Městskou částí Brno – Řečkovice a Mokrá Hora vedou lokální trasy cyklostezek a turisticky značené trasy. Vydejte se prozkoumat zdejší přírodu a lesy, budete určitě okouzleni!

Babí lom

Babí lom nadchne všechny, kdo mají rádi procházky v náročnějším terénu, jedná se totiž o téměř dva a půl kilometru dlouhý vrcholový hřeben. Jako cíl vašeho výletu může být například stejnojmenná rozhledna nacházející se v nadmořské výšce 521 m. Z rozhledny budete mít přímo královský výhled na Brno, Pálavu, Děvín a Dukovany, za velmi dobrých podmínek lze spatřit i 200 km vzdálené vrcholky Alp.

Přírodní park Baba

Přírodní park

Pokud zrovna neholdujete vysokohorské turistice, můžu doporučit přírodní park Baba, který se částečně nachází také v Řečkovicích. Procházku tímto parkem doporučuji obzvláště v jarních měsících, kdy v místních lesích rozkvétá velké množství vzácných květin. Přírodní park Baba je oblíbeným místem pro cyklistické výlety a méně náročné vycházky.

Stezka zdraví

Pokud máte rádi delší relaxační procházky, u kterých se i něco dozvíte, doporučuji Stezku zdraví. Jedná se o méně náročnou trasu s několika stanovišti pro odpočinek, kde najdete informační tabule. Délka trasy je cca 9 km a má jen nepatrné převýšení. Díky své malé náročnosti je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Sportovní možnosti v Řečkovicích

Sporty Řečkovice

Sportovní kluby v Řečkovicích:
• SK Řečkovice
• TJ Sokol Řečkovice
• Orel jednota Brno Řečkovice
• Ski klub junior Brno
• Kaisen karate klub
• Tak Hellas Brno

Kam v Řečkovicích s malými dětmi? Můžete navštívit třeba místní plavecký bazén ve Sportareálu Družstevní, nebo některé z mnoha dětských hřišť. Kromě toho můžete využít například i místní cyklostezky.

Developerské projekty v Řečkovicích

Uvažujete o bydlení v Řečkovicích? Pokud hledáte dům nebo byt v Řečkovicích, tak určitě průběžně sledujte moji nabídku nemovitostí. V případě že máte konkrétní požadavky, tak mne můžete kontaktovat a já vám pomůžu najít ideální nemovitost. Podívejte se také na aktuální developerské projekty v Řečkovicích.

Řečkovice Nachová

Předpokládaný termín dokončení: 2020

Projekt „Bydlení na Nachové“ nabídne celkově šest bytových domů s dostatkem parkovacích stání, kde budete moci vybírat ze 180 bytových jednotek, které ke spokojenému bydlení nabízí plochu od 25 m2 do 114,77 m2.

Developer: REKO a.s.

Polyfunkční dům Měřičkova 18

Předpokládaný termín dokončení: 3Q/2020

Projekt „Polyfunkční dům Měřičkova 18“ v městské části Brno – Řečkovice nabídne (v I. etapě) k prodeji nové moderní nebytové prostory o rozloze od 42 m2 do 850 m2. Prostory se budou nacházet v přízemí budovy s atriem a plochy budou libovolně dělitelné a spojovatelné.

Developer: INEX, spol. s r.o.

Pokud vás aktuální developerské projekty nezaujaly, nezoufejte. Bydlení v Řečkovicích a Mokré Hoře má mnoho řešení. Jsou zde stále k dispozici stavební pozemky, rodinné domy nebo byty v bytových či panelových domech. Je ale určitě dobré vědět co chcete a umět se rychle rozhodnout, jako realitní makléřka z Řečkovic o tom vím své.

Víte jakou má hodnotu vaše nemovitost v Řečkovicích?

Vlastníte dům, byt nebo pozemek v Řečkovicích a Mokré Hoře a uvažujete nad prodejem? Abyste nemovitost prodali rychle a za co nejvyšší možnou cenu je důležitý co nejpřesnější odhad tržní ceny nemovitosti. V Řečkovicích jsem jako doma a prodala jsem zde už nespočet nemovitostí. Protože působím také jako profesionální odhadce nemovitostí, moc dobře vím, co všechno ovlivňuje jejich cenu v dané lokalitě. Pokud vás zajímá aktuální tržní cena vaší nemovitosti, vyplňte formulář uvedený níže, nebo mne kontaktujte. Pro majitele nemovitosti je odhad tržní ceny zdarma.

Chci odhad tržní ceny nemovitosti