Prodej nemovitostí

Pro klienty zajišťuji prodej nemovitosti, domu, bytu, pozemku, chaty a chalupy, komerční a obchodní nemovitosti. Zaměřuji se na Brno – Řečkovice, Medlánky, Mokrá Hora, Královo Pole, ale také na celé Brno a Jihomoravský kraj.

Pokud přemýšlíte, jak prodat nemovitost vlastními silami, nejspíš zjistíte, že to není úplně lehký úkol. Zvlášť pro člověka, který s prodejem nemovitosti nemá zkušenosti.

Jistě byste rádi svou nemovitost prodali co možná nejdříve a za co nejvyšší cenu. Odhad tržní ceny nemovitosti je zásadním krokem při jejím prodeji. Pokud nestanovíte cenu ideálně, mohou nastat dvě možnosti.

Cenu stanovíte příliš vysokou
V takovém případě se může stát, že nemovitost nenajde svého kupce, bude v nabídkách realitních společností příliš dlouho, stane se z ní tzv. „ležák“. Rozhodnete se tedy, že po nějaké době cenu nemovitosti snížíte. Ovšem zájemci procházející realitní trh delší dobu si pravděpodobně budou tuto nemovitost pamatovat a budou si klást otázky, proč se její cena snížila a jestli je s ní něco v nepořádku. Také by mohli začít uvažovat, že když se její cena snížila jednou, tak zda by se nemohla snížit i podruhé.

Cenu stanovíte příliš nízkou
Pokud nemovitost s příliš nízkou cenou najde svého kupce, bude vás jistě trápit, že jste za ni mohli dostat více peněz. Může se ale také stát, že nemovitost bude působit podezřele, potencionální kupci budou mít obavy, zda například nepotřebuje rekonstrukci nebo jsou s ní spojeny jiné problémy.

Prodej nemovitosti
Odhad ceny nemovitosti

Proto je lepší využít pro stanovení tržní ceny nemovitosti služeb realitního makléře, který umí udělat odhad ceny nemovitosti. Realitní makléř má přehled o realitním trhu, zkušenosti a vhodné nástroje pro stanovení optimální prodejní ceny nemovitosti. Tento odhad nabízím při prodeji nemovitosti zcela zdarma.

Proces prodeje nemovitosti

Při prodeji nemovitosti vám pomůžu nejen s odhadem ceny nemovitosti, ale i se všemi kroky, vedoucími k jejímu úspěšnému prodeji:

  • Před prodejem prověřím váš dům či byt z právního hlediska. Ověřím například, zda na něm není věcné břemeno, nesplacený úvěr či exekuce.
  • Vytvořím profesionální fotografie, díky kterým vaše nemovitost naláká více zájemců. Zajistím kvalitní home staging, což jsou vhodné úpravy interiéru a doplňků, které zvýší atraktivitu prodávané nemovitosti.
  • Mohu také zajistit vytvoření profesionální 3D prohlídky, pokud si to budete přát. Zájemci si tak budou moci prohlédnout nemovitost na počítači již před osobní prohlídkou. Vytvoření 3D prohlídky doporučuji zvláště pro větší nemovitosti s vyšší cenou.
  • Pomohu vám při komunikaci s kupujícími. Vyfiltruji a představím vám jen vážné zájemce. Nebudete se muset zdržovat komunikací s vtipálky nebo neseriózními zájemci.
  • Společně s týmem právníků sepíšeme rezervační a kupní smlouvy. Bez právních kliček a poznámek pod čarou.
  • V případě jakýchkoliv otázek se mě budete moci kdykoliv obrátit. Otevřená komunikace je základ.

Prodané nemovitosti

V minulosti jsem pomohla prodat hodně nemovitostí v Řečkovicích a přilehlých oblastech, jako je například Královo Pole, Medlánky a Ivanovice. Tady si můžete prohlédnout prodané nemovitosti. Podívejte se také na mapu prodaných nemovitostí.

Koupě nemovitostí

Prodáváte svou nemovitost a současně hledáte jinou nemovitost ke koupi? Pak by vás mohly zajímat podrobnější informace o koupi nemovitostí. Nebo se můžete podívat na moji aktuální nabídku nemovitostí ke koupi.