Interaktivní 3D prohlídka vaší nemovitosti

Časy, kdy zájemci o koupi nemovitosti museli pravidelně obcházet výlohy realitních kanceláří, aby jim neunikla nějaká zajímavá nabídka, jsou dávno pryč. Je doba internetu, a tak většina z nás hledá svoji vysněnou nemovitost online. Stejným způsobem také probíhá prodej nemovitosti. Bez online propagace se prodej, nákup nebo pronájem prostě neobejde. Každý prodávající touží po tom, aby se jeho byt či dům prodala co nejrychleji a za co nejvyšší možnou cenu. Virtuální 3D prohlídka je v tomto případě ideálním pomocníkem při online prezentaci vašeho domu či bytu.

Rozdíl mezi 3D vizualizací a 3D prohlídkou

Vizualizace
Ukázka vizualizace

3D vizualizace je uměle vytvořený model nemovitosti, který vznikl za pomoci speciálního počítačového programu. Obvykle je nedílnou součástí projektové dokumentace pro prezentaci architektonických projektů při jednání s úřady. 3D vizualizace se v realitách využívá také u developerských projektů v období, kdy stavba ještě není hotová. Případní zájemci získají díky 3D vizualizaci představu o tom, jak bude nemovitost vypadat. Podstatný rozdíl od 3D prohlídky je v tom, že se v takovém případě jedná o simulaci. Vybavení bytu jsou pouze programově vložené 3D modely, atd.

3D prohlídka je reálná prohlídka prostoru, která vznikla díky nasnímání prostor speciální 3D kamerou. Celkový zorný úhel je 360° horizontálně a 180° vertikálně. Oproti klasické fotografii získá kupující mnohem lepší představu o prezentovaném prostoru. Kromě toho, že si kupující bude moci prohlédnout kompletní a reálný interiér nemovitosti, je možné nasnímat také její okolí. Tento druh prezentace je díky své interaktivitě velmi zábavný a hravý. Kupující si může nemovitost prohlédnout z pohodlí svého domova prostřednictvím svého počítače, chytrého telefonu nebo tabletu. Za pomoci šipek a bodů umístěných v prostoru si může vybrat, na kterou část domu se chce podívat. Kromě toho lze do 3D prohlídky domu přidat různé popisky a štítky.

Ukázka 3D prohlídky nemovitosti

Jak probíhá tvorba virtuální 3D prohlídky

 1. Před samotným nasnímáním prostor speciální 3D kamerou je dobré nezanedbat přípravy. Jako zkušená realitní makléřka dobře vím, jak je při prezentaci nemovitosti důležitý homestaging. Kamera nasnímá každý kout vaší nemovitosti a tak je důležité, aby působila uklizeně a útulně. Pečlivé přípravy pak ušetří spoustu práce a zajistí hladký průběh snímání. S homestagingem vám ráda pomůžu.
 2. Ve smluvený termín přivedu odborníka na 3D skenování. Společně pak projdeme všechny místnosti vaší nemovitosti a za pomoci speciální 3D kamery pořídíme podklady pro tvorbu 3D prohlídky.
 3. Pořízené podklady se zpracují v počítači za pomoci speciálního programu a vznikne realistická 3D virtuální prohlídka.

Jaké jsou výhody virtuální 3D prohlídky nemovitosti

 • 3D prohlídku budete moci sdílet na sociálních sítích, nebo ji vložit do inzerátů.
 • Odlišíte se od konkurenčních nabídek. Vaše nemovitost zaujme více kupujících a udělá dobrý první dojem. Kupující si nemovitost lépe zapamatují a váš inzerát získá větší návštěvnost.
 • Díky většímu množství zájemců prodáte nemovitost rychleji a za vyšší cenu.
 • Realistická 3D prohlídka eliminuje zbytečné prohlídky s kupujícími, kteří jsou pouze zvědaví na to, jak nemovitost vypadá. Díky tomu ušetří čas prodávajícímu i makléři. Velké množství osobních prohlídek může být navíc nepříjemné ve chvíli, kdy v nabízené nemovitosti stále bydlí majitel.
 • Na prohlídky budou chodit jen vážní zájemci.
 • Kupující získá na první pohled mnohem lepší představu o prostorách nemovitosti. Je to výhodné obzvláště u větších budov s více patry.
 • Je možné nasnímat nejen interiér nemovitosti, ale také její okolí a exteriér, např. vnější pohled na dům, zahrada, zahradní domek, atd.
 • 3D prohlídka umožňuje i náhled na půdorys celé nemovitosti. Kromě toho vzniknou i širokoúhlé fotografie vhodné pro prezentaci nemovitosti.
 • Až nemovitost prodáte, zůstane vám 3D prohlídka na památku.

Pro koho jsou 3D prohlídky vhodné

 • 3D prohlídka je ideální řešení při prodeji rozsáhlejších nemovitostí, které mají obvykle komplikovanější půdorysy rozdělené na více pater.
 • Hodí se i pro prodej menšího bytu nebo domu, protože vynikne mezi ostatními nabídkami a vytvoří skvělý první dojem. Tím, že upoutáte pozornost 3D prohlídkou, získáte také více zájemců o nemovitost a prodáte ji rychleji a za vyšší cenu.

Chcete prodat nemovitost a uvažujete nad tvorbou 3D prohlídky? Jsem realitní makléřka z Řečkovic a ráda pro vás zajistím vše co je k realizaci 3D prohlídky potřeba. Kromě 3D prohlídky pro vás zajistím veškeré služby týkající se prodeje nemovitosti, jako je například odhad tržní ceny nemovitosti, homestaging, právní služby, atd. V Brně se spacializuji převážně na Řečkovice a Mokrou Horu a přilehlé oblasti jako jsou Medlánky, Královo Pole a Ivanovice.

Kontaktujte mě