Odhady nemovitostí

Odhady nemovitostí

Pro klienty zajišťuji odhad ceny nemovitosti, domu, bytu, pozemku, chaty a chalupy, komerční a obchodní nemovitosti. Zaměřuji se na Brno – Řečkovice, Medlánky, Mokrá Hora, Královo Pole, ale také na celé Brno a Jihomoravský kraj. Poptáváte kvalitní odhad ceny nemovitosti? Neváhejte mě kontaktovat.

Působím nejen jako realitní makléřka, ale jsem i odhadce tržní ceny nemovitostí pro Brno a okolí. Pro majitele bytu, domu nebo pozemku vypracuji odhad nemovitosti zcela zdarma. V případě, že potřebujete vypracovat odhad nemovitosti pro dědické řízení, účtuji si poplatek dle aktuálního ceníku. Pokud ovšem následně tuto nemovitost prodáte prostřednictvím naší realitní kanceláře, vrátíme vám zaplacenou částku v plné výši.

Chci odhad zdarma

Kdy je potřeba odhad ceny nemovitosti

Odhady nemovitostí
Prodej nemovitosti

Pokud zvažujete prodej nemovitosti, zcela logicky vás zajímá tržní cena, za kterou jste schopni ji prodat. Pokud cenu nemovitosti příliš nadhodnotíte, bude problém najít zájemce, který bude ochotný tuto cenu zaplatit a z vaší nemovitosti se stane „ležák„. Naopak pokud cenu nemovitosti nastavíte příliš nízko, můžete se nevýhodným prodejem připravit o nemalou částku.

Dědické řízení

Pokud nemovitost zdědíte, potřebujete vypracovat odhad tržní ceny nemovitosti, abyste znali její reálnou hodnotu. Odhad nemovitosti také slouží pro případný prodej nemovitosti, vypořádání dědictví nebo pro stanovení odměny pro notáře. V případě dědictví již není potřeba znalecký posudek od soudního znalce, ale stačí odhad od odhadce nemovitostí.

Rozdíl mezi tržním a bankovním odhadem ceny nemovitosti

Tržní cena nemovitosti, nazývaná též obvyklá, je cena stanovená realitním makléřem na základě mnoha parametrů, např. typu nemovitosti, výměře, lokalitě, dopravní dostupnosti, orientace nemovitosti a především v souvislosti s momentální nabídkou a poptávkou nemovitostí.

Bankovní odhad ceny nemovitosti provádí bankovní odhadce a slouží pro rozhodnutí o výši poskytnuté hypotéky. Cena nemovitosti stanovená bankovním odhadem se nazývá zadlužitelná hodnota a bývá zpravidla nižší než tržní odhad ceny nemovitosti. Je tomu tak z důvodu, že banka potřebuje mít pojistku, aby celý váš dluh byl krytý hodnotou nemovitosti. Tyto odhady musí provést bankovní odhadce, nikoliv realitní makléř.

Příklad 10 faktorů, které ovlivňují tržní cenu nemovitosti

Cenu nemovitosti zvyšují tyto faktory:

  • Atraktivní lokalita v klidné čtvrti
  • Dobrá obslužnost MHD a dostupné parkování
  • Občanská vybavenost (obchody, školy, parky)
  • Nízké stáří nemovitosti, nemovitost po rekonstrukci a zateplení
  • Nová nebo rekonstruovaná kuchyň, koupelna a WC

Cenu nemovitosti snižují tyto faktory

  • Blízkost hlavní silnice, železnice nebo průmyslové zóny
  • Přeplněná parkoviště v okolí, vzdálená MHD
  • Špatná tepelná izolace nemovitosti
  • Stará nemovitost bez rekonstrukce
  • Hluk pronikající z ulice nebo od sousedů

Odhad ceny nemovitosti